AKCIA- doprava zdarma pri nákupe nad 51,-EUR

Otázky a odpovede Scentchips®

Čo sú ScentChips a čím sú výnimočné?
ScentChips sú farebné vonné vosky tvare lístkov, ktoré po zahriatí v aromalampe šíri lahodnú a intenzívnu vôňu. K dispozícii je mnoho rôznych vôní ScentChips, ktoré môžete navzájom nekonečne kombinovať. Takto si skladáte vlastnú vonnú zmes! V závislosti na veľkosti vašej aromalampy (tzv ScentBurneru) môžete kombinovať tri až štyri ScentChips súčasne. To znamená, že je možné z nášho sortimentu namiešať takmer neobmedzené kombinácie vôní. A alebo môžete samozrejme použiť iba ScentChips rovnaké vône. Všetko záleží len na vás. Počet ScentChips vložených do aromalampy určuje tiež intenzitu vône.
Skombinujte ScentChips a vytvorte si vlastný vonnú kompozíciu!
S toľkými rôznymi možnosťami kombinácií máte pred sebou nekonečnú objaviteľskú cestu. Ak by ste mali každý deň vyskúšať novú kombináciu troch vôní, trvalo by vám dva a pol tisíc rokov, než by ste ich všetky vyskúšali :-) Máte teda príležitosť donekonečna experimentovať, objavovať nové vône a zdieľať dojmy s priateľmi. Dávate prednosť istote? ScentChips dodávame po 8, 13, 26 alebo 38 kusoch od jednej vône v krabici. Ste viac experimentálnej povahy? Naša kolekcia obsahujú tridsať šesť rôznych vôní so štyrmi ScentChips od každej vône.
Zloženie a tvar ScentChips
Naše ScentChips sú vyrobené zo sójového vosku (10%) a z parafínu (80%) a sú ručne odlievané do tvaru lístka. ScentChips obsahujú hlavne prírodné identické aromatické oleje (8%) a zušľachťujúce prísady (2%). Po vložení do aromalampy a zapálenie štandardné čajové sviečky sa vosk roztaví, stratí svoj tvar a začne šíriť nádhernú vôňu. ScentChips si môžete užiť asi osem hodín, zvyčajne dve "štvorhodinovej" čajové sviečky. Potom bude vôňa väčšinou vyčerpaná a zostávajúce vosk môže vydávať typický ľahký parafínový odér. To je dobrá indikácia na odstránenie spotrebovaných zvyškov a vloženie nových ScentChips.
Ako správne používať ScentChips?
Použitie vonných voskov ScentChips je pomerne jednoduché. Nie sú potrebné žiadne zvláštne postupy alebo pokyny na použitie. Napriek tomu je vhodné oboznámiť sa s užitočnými tipy pre optimálne výsledky.
používanie ScentChips
Vyberte si aspoň tri ScentChips, buď od jednej vône alebo môžete kombinovať rôzne vône podľa svojho srdca. Pre inšpiráciu sa pozrite na rôzne vône na tomto webe. Umiestnite ScentChips do aromalampy, odporúčame aromalampy ScentBurner od spoločnosti Scentchips®. Umiestnite lampu voľne a na rovný povrch. Zapáľte štandardné čajovú sviečku a vložte do aromalampy. Pre lampy ScentBurner používajte iba štandardné malé čajové sviečky s dobou horenia cca 4 hodiny, vhodné pre bežné keramické aromalampy. Vkladajte vždy len jednu sviečku!
Ako dlho a ako intenzívne vydrží voňať ScentChips?
Intenzita vône závisí od množstva ScentChips, ktoré naraz do lampy vložíte. Keď použijete naraz aspoň tri ScentChips, budú šíriť primerane intenzívnu vôňu po dobu najmenej ôsmich hodín.
Aké typy aróma lámp ScentBurners si môžete zaobstarať?
V našom sortimente nájdete väčšie i menšie lampy ScentBurners. Ak si kúpite väčší model, môžete vložiť viac ScentChips naraz a budete si užívať silnejší vôňu. Veľkosť lampy voľte podľa veľkosti interiéru a vašich preferencií ohľadom intenzity vône.
Aký je rozdiel medzi vonnými vosky ScentChips a tyčinkami ScentSticks?
Vonné voskové tyčinky ScentSticks sú vyrobené z rovnakého materiálu ako ScentChips. Rozdiel je teda predovšetkým v tvare, ScentSticks pôsobí dekorativněji a dokážu uvoľňovať vonné látky dlhšiu dobu. Tyčinky ScentSticks používajte výhradne v aróma lampách na tyčinky StickBurners. Tyčinky ScentSticks sa po vložení do špeciálnej aromalampy a zapálenie čajové sviečky začnú zvoľna taviť. Asi za hodinu a pol až dve hodiny sa tyčinky úplne roztaví. Tyčinky vydrží šíriť vôňu až 12 hodín a tak môžete postupne v aróma lampe zapáliť až 3 štvorhodinovej čajové sviečky. Akonáhle jedna dohorí, môžete zapáliť druhú a potom ešte tretí. Údržba lámp StickBurners je zhodná ako údržba lámp ScentBurners. Zhodné sú tiež bezpečnostné pokyny.
Spotrebujú sa ScentChips úplne?
Scent Chips sú vyrobené zo sójového vosku a z parafínu, ktorý tvorí hlavnú zložku v ktorej sú rozpustené vonné oleje a aromatické látky. Zahrievaním parafínu dochádza k uvoľňovaniu aromatických látok. ScentChips uvoľňujú vôňu približne 8 hodín. Po uplynutí tejto doby zostane v aromalampe zvyšok v podobe parafínu, z ktorého sa už uvoľnila všetky vône. Tento zvyšok je pred vložením ďalších ScentChips nutné odstrániť.
Ako odstrániť vypotrebované zvyšky ScentChips z aromalampy?
Po uvoľnení všetky vône z roztavených ScentChips zostane v aróma lampe voskový zvyšok, ktorý je slabo cítiť po vosku (parafínu). Tento zvyšok najľahšie odstránite tak, že necháte lampu úplne vychladnúť, aby zvyšok vosku stvrdol. Potom na chvíľu zapálite v lampe čajovú sviečku a keď dôjde k ľahkému natavenie vosku a uvoľnenie zvyšku, odstránite ho papierovou utierkou. Potom môžete vložiť nové ScentChips a užívať si ďalej skvelú vôňu. Voskový zvyšok môžete tiež odstrániť vložením vychladnuté aromalampy do mrazničky na 3 až 4 minúty. Tým sa voskový zvyšok uvoľní a možno ho ľahko vybrať. Voskové zvyšky sú úplne neškodné pre životné prostredie a biologicky rozložiteľné. Môžete ich likvidovať do bežného komunálneho odpadu.
Sú ScentChips a ich príslušenstva bezpečné?
ScentChips sú vyrábané z čistého vosku a prevažne z prírodných alebo prírodne identických vonných látok. Preto je ich používanie bezpečné pre osoby aj domácich miláčikov. S ohľadom na fakt, že na tavenie vosku a uvoľňovanie vône je používaná čajová sviečka, teda otvorený oheň, je nutné dbať rovnaké opatrnosť ako pri používaní akýchkoľvek iných sviečok - otvoreného ohňa.
Dodržiavajte preto nasledujúce bezpečnostné zásady:
Do aróma lampy (ScentBurneru) vkladajte aspoň tri ScentChips, maximálne množstvo je dané veľkosťou aróma lampy;
Umiestnite aromalampu (ScentBurner) na rovný povrch a s dostatočným odstupom od okolitých predmetov;
Zabráňte možnému kontaktu horľavých predmetov (napríklad záclony) s arómou lampou;
Nehýbte s arómou lampou, ak je vosk tekutý;
Nenechávajte žiadne horiace sviečky bez dozoru;
V blízkosti horiacej sviečky nepoužívajte horľavé látky ako napríklad spreje, laky na nechty, odlakovače a podobne.
Používajte len čajové sviečky štandardného rozmeru s dobou horenia asi 4 hodiny, vhodné pre keramické aróma lampy;
Nikdy nenechajte vosk ScentChips alebo arómu lampu prísť do styku s vodou;
K tavenie ScentChips používajte iba aróma lampy ScentBurner a to z dôvodu optimálnej vzdialenosti taviacej misky od plameňa sviečky a veľkosti misky pre vloženie zodpovedajúceho počtu ScentChips;
ScentChips sú síce netoxické, ale súčasne nevhodné pre konzumáciu alebo použitie na pokožke;
Produkty ScentChips uchovávajte mimo dosahu detí a domácich zvierat.
 
Aký je rozdiel medzi vosky CreaScents a ScentChips?
Produktový rad CreaScents je lacnejšou alternatívou pre menej náročných zákazníkov. Na rozdiel od prémiovej rady ScentChips sú vonné kompozície menej komplexné, vône sú "jednoduchšie", čo nemusí byť na závadu. Tiež rada CreaScents používa prevažne prírodné vonné extrakty. Rozdielna je aj manipulácia. Kým ScentChips sú designované tak, aby umožňovali vloženie väčšieho počtu kusov rovnakých alebo rôznych voskov do aróma lampy, veľkosť CreaScents a ich tvar je určený na vloženie vždy jedného kusu. Zásady pre manipuláciu a bezpečné použitie sú rovnaké ako pre rad ScentChips.

 

Katalytické lampy

História
Prvú katalytickú lampu vynašiel a zostrojil parížsky lekárnik Maurice Berger v roku 1898. Zariadenie pôvodne slúžilo na čistenie vzduchu a elimináciu pachov v nemocniciach. Až neskôr sa objavil nápad pridávať do náplne vonné esencie a tak sa katalytická lampa stala súčasťou luxusných interiérov, nielen domácností, ale aj hotelov a spoločenských inštitúcií.

Princíp fungovania
Katalytické lampy fungujú na princípe katalytickej oxidácie, inými slovami horenie bez plameňa. Základom katalytické lampy je takzvaný kahan, tvorený knôtom, ktorý vedie horľavú náplň (tvorenú z prevažnej časti čistým izopropylalkoholom s prídavkom vody a vonné esencie) ku keramickému horáku. Ten obsahuje platinu, ktorá pôsobí ako účinný katalyzátor. Po zapálení začne lampa horieť plameňom, ktorý keramický horák zahreje na vysokú teplotu. Po uplynutí asi 2 až 3 minút sa plameň sfúkne (alebo niekedy sám zhasne) a ďalej pokračuje katalytická reakcia bez prítomnosti plameňa. Horľavé zložka náplne lampy pri katalytickej reakcii oxiduje a dochádza k uvoľňovaniu molekúl, ktoré majú schopnosť neutralizovať nežiaduce pachy, vírusy a baktérie. Na podobnom princípe fungujú niektoré elektrické čističky vzduchu s ionizátorom. Pri procese prebiehajúcom v katalytickej lampe sa zároveň z náplne uvoľňujú vonné esencie a dochádza k prevoňaniu priestoru. Na rozdiel od aróma lampy, ktorá "iba" uvoľňuje do priestoru vôňu prekrývajúce pachy, katalytická lampa súčasne zápach neutralizuje a pritom pomáha ničiť vírusy a baktérie vo vzduchu. Katalytická lampa nie je sama o sebe jediným riešením čistoty, nedokáže odstrániť pôvodcu zápachu a tak použitie lampy kombinujte s pravidelným vetraním a efektívnym upratovaním. Jedine tak zaistíte vo vašom interiéri čisté a zdravé prostredie.

Návod na použitie
Z lampy zložte ozdobnej aj uzatváracie viečko, vyberte kahan s knôtom a opatrne nalejte náplň do 2/3 lampy. Uistite sa, že povrch a okolie lampy nie je postriekané náplňou. Prípadné zvyšky náplne utrite. Vráťte do lampy knôt s kahanom a zakryte uzatváracím viečkom. Po cca 20 minútach, až náplň cez knôt vystúpi až ku keramickému kameňu odstráňte uzatváracie viečko, vezmite zapaľovač a kahan zapáľte. Plameň nechajte horieť 2 až 3 minúty, maximálne 5 minút, nikdy nie dlhšie. Potom plameň sfúknite a kahan prekryte ozdobným viečkom. Katalytický proces je týmto zahájený a lampa začína čistiť vzduch a uvoľňovať vôňu. Po dosiahnutí požadovanej intenzity vône (odporúčame maximálne 20 minút) zameňte ozdobné viečko za uzatváracie viečko. Tým ukončíte katalytickú reakciu a lampa zhasne.
Súčasťou balenia lampy nie je náplň do katalytickej lampy. Používajte výhradne náplne určené na použitie v katalytickej lampe. Nikdy do lampy nenalievajte klasicke lampové oleje. Napriek tomu že sa v angličtine náplne do katalytických lámp často označujú ako "lamp oil", náplň nie je tvorená olejom ale izopropylalkoholom. Použitie oleja by spôsobilo zničenie katalytického horáka.

Bezpečnostné pokyny
Pri používaní katalytickej lampy dodržujte rovnaké pokyny ako pri zaobchádzaní s otvoreným ohňom. Nestavajte lampu do blízkosti horľavých predmetov ako sú závesy, záclony, sušené kvety a podobne. Nalievanie náplne vykonávajte len do vychladnutej lampy a mimo zdrojov ohňa ako sú sviečky. Pri manipulácii s náplňou dajte pozor na citlivé povrchy, ktoré by izopropylalkohol mohol poškodiť.

Vonné vrecka 404

Vonné vrecka

Novinky v našom sortimente

Čítajte viac

Spúšťame oficiálny obchod ScentChips pre SR 1412

Spúšťame oficiálny obchod ScentChips pre SR

Svetoznáma značka ScentChips konečne prichádza na Slovenský trh.

Čítajte viac

U nás máte možnost zaplatit ONLINE kartou

Najdete nás i na MALL.SK Heuréka Overené zákazníkmi

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Produkt bol vložený do košíku
Pokračovať v nákupe Objednať